Sukces „Jedyneczek” ze SP nr 1 w Zelowie

„Jedyneczki” ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Obrońców Praw Człowieka w Zelowie zawalczą w czerwcu o udział w Wielkim Finale XXIV edycji Pucharu Tymbarku na PGE Narodowym.

W dniach 23-25 maja zespoły z całego województwa łódzkiego rywalizowały w Łodzi o miano najlepszej drużyny w regionie. Do walki przystąpiły 103 zespoły w trzech kategoriach wiekowych –  U-8, U-10 i U-12 – z oddzielnymi klasyfikacjami dla drużyn dziewcząt i chłopców.

W kategorii dziewcząt U-12 najlepsze były „Jedyneczki” ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Obrońców Praw Człowieka w Zelowie. – Dziewczyny są bardzo utalentowane, cieszę się, że udało mi się namówić je do grania. Ten wynik jest wyłącznie zasługą ich ciężkiej pracy na Orliku –  mówi Maciej Mrowiński, trener drużyny.W drodze do finałów uczennice zelowskiej szkoły wygrały kolejno eliminacje powiatowe, wojewódzkie, a następnie półfinał i finał. Dziewczyny wygrały wszystkie mecze, zdobyły łącznie 35 bramek tracąc zaledwie jedną. Styl w jakim zdobyły puchar był absolutnie bezdyskusyjny co podkreślało wielu postronnych obserwatorów.

Jedyneczki grały w następującym składzie: Maria Kędzierska, Nikola Winiarska, Klaudia Gawlik, Lena Borowiec, Justyna Kot, Wiktoria Wódka, Iga Matys i Julia Ackermann.

Zawodniczki zdobyły dodatkowo dwie nagrody indywidualne: królową strzelców została Justyna Kot, a za najlepszą bramkarkę uznano Klaudię Gawlik.

Serdecznie gratulujemy sukcesu i trzymamy kciuki w kolejnym etapie.

Finał Ogólnopolski XXIV edycji Pucharu Tymbarku odbędzie się w dniach 8-10 czerwca w Warszawie. Wielki Finał na PGE Narodowym w kategorii U-10 i U-12 zaplanowano na 10 czerwca – tuż przed spotkaniem towarzyskim Polska-Turcja. Wcześniej, bo już 28 maja, dowiemy się, w jakich grupach będą rywalizowały drużyny.

Do udziału w XXIV edycji Pucharu Tymbarku zgłosiło się 11 200 drużyn z całej Polski.

inf. Polski Związek Piłki Nożnej/Szkoła Podstawowa nr 1 im. Obrońców Praw Człowieka w Zelowie