Jubileusz Orkiestry Dętej OSP w Kurowie

W minioną sobotę odbył się koncert z okazji 50-lecia Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Kurowie. Orkiestra istnieje od 1973 roku, jej muzycy swoją grą uświetniają uroczystości gminne oraz święta kościelne. Tradycyjnie co roku, 1 stycznia dają koncert noworoczny w kościele pod wezwaniem Nawrócenia Świętego Pawła i Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny w Wygiełzowie. Biorą udział w konkursach i przeglądach, w których zdobywają liczne nagrody i wyróżnienia. Orkiestra od lat łączy pokolenia, muzykują w niej całe rodziny, przekazując jej młodszym członkom zamiłowanie do muzyki i instrumentów.

Z okazji jubileuszu przedstawiciele władz samorządowych Burmistrz Zelowa Tomasz Jachymek oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Zelowie Sylwester Drozdowski złożyli muzykom najserdeczniejsze życzenia i wyrazy uznania za dotychczasowe osiągnięcia. Podziękowali również za zaangażowanie i wytrwałą pracę przyczyniającą się do tworzenia pozytywnego wizerunku naszej gminy.

Podczas uroczystości gościnnie wystąpił również Ludowy Zespół Artystyczny „Za Miedzą”.

Fot. M. Paw

Print Friendly, PDF & Email

Może Cię zainteresować

LVII sesja Rady Miejskiej w Zelowie

Ogłoszenie dotyczące uproszczonej oferty realizacji zadania publicznego pn. „Wyjazd edukacyjno-aktywizacyjny z zakresu profilaktyki uzależnień dla członków Klubu HDK PCK Zelów krwiodawców i wolontariuszy”

Wykaz nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży

Odnowiony plac zabaw

Skip to content