Powrót babcinych ogrodów

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Wygiełzowie uczestniczą w ekologicznych warsztatach z życia pszczół i zakładania permakulturowego ogrodu, które są realizowane w siedzibie Fundacji Edukacyjnego Centrum Ekologicznego „Lawendowa Barć pod Lasem” w siedlisku w Chajczynach. Projekt „Powrót babcinych ogrodów – warsztaty w permakulturowej pasiece” uświadamia jak ważną rolę w przyrodzie odgrywają przydomowe ogrody wypełnione gamą roślin przyjaznych pszczołom.

Dzieci biorące udział w projekcie, a także ich rodzice i nauczyciele dowiedzą się, dlaczego powinien nastąpić powrót „babcinych” ogrodów, a także  poznają znaczenie pszczoły dla zdrowia człowieka i środowiska naturalnego. Zostaną wyposażeni w wiedzę dotyczącą tworzenia grządek permakulturowych oraz prowadzenia ogrodu z zastosowaniem metody naśladującej mechanizmy panujące w przyrodzie. Część roślin miododajnych zostanie rozdzielona wśród warsztatowiczów jako początek ich permakulturowych ogródków,  których tworzenie nie jest modą, a koniecznością. Ostatnie wydarzenia związane z pandemią powodują, że mieszkańcy miast i wsi wykazują większe zainteresowanie życiem w zgodzie z naturą i uprawianiem swojej żywności w sposób ekologiczny.

Projekt dofinansowano w ramach Programu Mikrogranty w Łódzkiem 2021 – 2023. Edycja 2021 realizowanego przez Centrum OPUS, finansowanego przez NIW ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021 – 2023.

zdjęcia: Lawendowa Barć pod Lasem

Może Cię zainteresować

X Sesja Rady Miejskiej w Zelowie

Renta wdowia – infolinia

Dzień Babci i Dziadka w Gminie Zelów

Otwarty konkurs ofert

Skip to content