„Nasze Ekologiczne Pracownie” – podpisanie umowy

24 czerwca 2026 r. Burmistrz Zelowa Kamil Świtała podpisał umowę na dofinansowanie trzech projektów edukacji ekologicznej realizowanych w ramach programu „Nasze Ekologiczne Pracownie”. Dzięki wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi do Gminy Zelów trafi blisko 180 tys. zł. Środki zostaną przeznaczone na utworzenie nowoczesnych ekopracowni oraz punktów dydaktycznych w Liceum Ogólnokształcącym im. Obrońców Praw Człowieka w Zelowie, Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Wygiełzowie oraz Szkole Podstawowej ...

Więcej

Kolarze przejadą przez Gminę Zelów. Sprawdź, gdzie wystąpią utrudnienia.

Już 1 lipca 2026 r. przez teren naszej gminy przejedzie peleton 37. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Solidarności” i Olimpijczyków. W ramach 2. etapu wyścigu na trasie Zduńska Wola – Sieradz mieszkańcy będą mogli podziwiać zmagania kolarzy z kraju i zagranicy. W wyścigu uczestniczyć będzie ponad 150-osobowy peleton. W związku z przejazdem zawodników należy liczyć się z czasowymi utrudnieniami w ruchu drogowym. Policja będzie zamykała trasę przejazdu około 20–30 minut przed pojawieniem się kolarzy, ...

Więcej
Przejdź do treści