Zagrali w warcaby

W niedzielę 9 Października w Ochotniczej Straży Pożarnej w Łobudzicach odbyły się II  Mistrzostwa Zelowa w warcabach 64 – polowych im. Szczepana Krajdy o Puchar Burmistrza  Zelowa Tomasza Jachymka, których organizatorem był Miejsko-Gminny Ludowy Klub Sportowy w Zelowie.

Współorganizatorem mistrzostw była Ochotnicza Straż Pożarna w Łobudzicach, a wydarzenie zostało objęte Honorowym  Patronatem Burmistrza Zelowa Tomasza Jachymka.

W wyniku sportowej rywalizacji po 9 rundzie klasyfikacja wg. poszczególnych kategoriach wiekowych wygląda następująco (trzy pierwsze miejsca + zawodnicy z Zelowa):

10. KOT KAZIMIERZ – MG LKS ZELÓW

W klasyfikacji drużynowej o puchar Burmistrza Zelowa Tomasza Jachymka kobiet III miejsce zajęła reprezentacja MIEJSKO-GMINNEGO LUDOWEGO KLUBU SPORTOWEGO W ZELOWIE zdobywając łącznie 14 punktów w składzie:

TRĘBACZ SYLWIA – 5,5 pkt SOBCZYK KATARZYNA 4,0, ZAWODZIŃSKA MAGDALENA – 4 pkt

V miejsce zajęła reprezentacja OSP ŁOBUDZICE zdobywając 7,5 punktów w składzie :

JUSTYNA ZAWODZIŃSKA – 3,5 pkt , SICIŃSKA NATALIA – 3,0 pkt

W klasyfikacji drużynowej o puchar Burmistrza Zelowa Tomasza Jachymka : mężczyzn reprezentacja  MIEJSKO-GMINNEGO LUDOWEGO KLUBU SPORTOWEGO W ZELOWIE zajęła II miejsce zajmując 19 Skład MG LKS Zelów: SOWAŁA ANDRZEJ – 7,0 pkt, BRZOZOWSKI JÓZEF – 6,5 pkt, SOWAŁA BARTOSZ – 5,5 pkt.

IV miejsce zajęła reprezentacja OSP ŁOBUDZICE zdobywając 17,0 punktów w składzie : RYBAK BARTOSZ – 6,0 pkt, CIURA TADEUSZ – 5,5 pkt , PAJĄK KACPER -5,5 pkt.

W mistrzostwach prawo startu mieli niezależnie od wieku mieszkańcy miasta i gminy Zelów, powiatu bełchatowskiego oraz województwa łódzkiego, którzy potwierdzili imienne zgłoszenia. Mistrzostwa zostały przeprowadzone systemem szwajcarskim w kategorii „open” dziewcząt/kobiet i chłopców/mężczyzn na dystansie 9 rund. Obowiązywały przepisy Polskiego Związku Warcabowego. Trud zawodników wynagrodził występ wokalny Martyny Kruk.

Foto/tekst: MG LKS ZELÓW