Brązowy medal dla dziewcząt z SP nr 2

W miniony czwartek, 17 czerwca w reprezentacja dziewcząt klas czwartych i trzecich brała udział w Mistrzostwach Województwa w Trójboju Lekkoatletycznym. Zawody odbyły się w Kutnie, organizatorem był Łódzki Szkolny Związek Sportowy. Dziewczęta rywalizowały z najsprawniejszymi zawodniczkami województwa łódzkiego. Pomimo upalnej pogody wyniki, które uzyskały uczestniczki były bardzo wysokie. W poszczególnych reprezentacjach padło wiele rekordów. Zadaniem każdej zawodniczki był bieg na 60 m., skok w dal i rzut piłeczką palantową. Szkołę Podstawową nr 2 w Zelowie reprezentowały: Nina Wiśniewska, Patrycja Pawełczyk, Kalina Chodorowicz, Ewa Niewieczerzał, Adrianna Sikora. Dziewczęta zajęły trzecie miejsce zdobywając w łącznej punktacji 634 punkty. Aby wystartować w tych prestiżowych zawodach należało wcześniej uzyskać awans w startach na szczeblu powiatu. Tak też się wydarzyło. Podczas zawodów powiatowych uczennice Szkoły Podstawowej nr 2 w Zelowie w składzie: Nina Wiśniewska, Patrycja Pawełczyk, Kalina Chodorowicz, Ewa Niewieczerzał, Adrianna Sikora, Zuzanna Kopala, Natasza Wojajczyk zajęły pierwsze miejsce, a tym samym wywalczyły awans do zawodów wojewódzkich. Organizatorem zmagań powiatowych był M-G Szkolny Związek Sportowy w Zelowie. Zawody odbyły się 8 czerwca 2021 r. w Zelowie Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

(zdj. Facebook Szkoły Podstawowej nr 2 w Zelowie)