Kolejne auto dla strażaków

Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Zelowie powitali w miniony piątek nowe auto specjalistyczne marki Renault Trafic, które zastąpiło wysłużonego Forda.

– To już szósty samochód, który mam przyjemność jako Burmistrz Zelowa przekazywać jednostkom z terenu naszej gminy. Wcześniej udało się wyposażyć w auta jednostkę w Karczmach, Wygiełzowie, Pożdżenicach i Zelowie. Moim celem jest odmłodzenie taboru wozów, co z pewnością wpłynie na poprawę warunków pracy strażaków, a przede wszystkim zwiększy bezpieczeństwo naszych mieszkańców. Liczę również na to, że dzięki wspieraniu ochotników zwiększy się liczba członków tej służby – podkreśla Tomasz Jachymek.

Zakup samochodu w kwocie 176 500,00 zł został całkowicie pokryty z budżetu Gminy Zelów.

Obecnie oczekujemy na siódme auto. Będzie to nowy wóz bojowy dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Kociszewie.

Foto: A. Michel

Może Cię zainteresować

Zmiana godzin pracy urzędu

Zelowskie Lato – Na Splocie Kultur 2026. Wracają wakacyjne piątki na Placu Dąbrowskiego

XXIV sesja Rady Miejskiej w Zelowie

Wysokie temperatury – apel o zachowanie ostrożności

Przejdź do treści