Dyplom i co dalej? Absolwenci z niepełnosprawnościami na rynku pracy

Rozpoczął się nabór do projektu „Dyplom i co dalej? Absolwenci z niepełnosprawnościami na rynku pracy”, którego celem jest zwiększenie aktywności zawodowej osób z niepełnosprawnościami oraz wsparcie pracodawców w pozyskiwaniu wykwalifikowanych pracowników.

Projekt skierowany jest do:

  • osób posiadających orzeczenie o niepełnosprawności,
  • studentów ostatniego roku studiów lub absolwentów szkół wyższych (do 5 lat od ukończenia nauki),
  • osób pozostających bez zatrudnienia, pracujących na umowach cywilnoprawnych lub poniżej swoich kwalifikacji,
  • mieszkańców m.in. województwa łódzkiego oraz innych wskazanych regionów Polski.

Uczestnicy projektu mogą liczyć na kompleksowe wsparcie w wejściu lub powrocie na rynek pracy, w tym:

  • indywidualne zaplanowanie ścieżki kariery zawodowej,
  • płatne staże zawodowe (ok. 3 510 zł netto miesięcznie),
  • bezpłatne szkolenia i kursy podnoszące kwalifikacje,
  • pomoc w znalezieniu pracy dopasowanej do kompetencji,
  • zwrot kosztów dojazdu na zajęcia lub staż,
  • możliwość zwrotu kosztów opieki nad osobą zależną.

Dzięki udziałowi w projekcie absolwenci zyskują realną szansę na zdobycie doświadczenia zawodowego, rozwój kompetencji oraz trwałe zatrudnienie, natomiast pracodawcy otrzymują wsparcie w rekrutacji przygotowanych kandydatów.

Projekt jest współfinansowany ze środków Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach programu „ABSOLWENT II”.

Jak dołączyć?
Aby wziąć udział w projekcie, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy oraz skontaktować się z realizatorem projektu:
885 402 718 lub 600 901 257
absolwent@kontraktor.biz.pl

Zachęcamy do udziału w projekcie oraz do przekazywania informacji osobom, które mogą skorzystać z oferowanego wsparcia.

Może Cię zainteresować

Zagrożenie wysoce zjadliwą grypą ptaków (HPAI) oraz rzekomym pomorem drobiu (ND)

Przerwa w dostawie energii elektrycznej

Harmonogram wiosennego zamiatania ulic w Zelowie

Kurs chemizacyjny dla rolników – nabór na szkolenie podstawowe

Przejdź do treści