Obowiązkowe szkolenie chemizacyjne dla rolników z terenu gminy

W najbliższym czasie zostanie zorganizowane szkolenie w zakresie stosowania środków ochrony roślin. Udział w kursie jest obowiązkowy dla rolników, ogrodników oraz pracowników rolnych, którzy stosują te środki.

Zaświadczenie o ukończeniu szkolenia jest niezbędne do zakupu i wykonywania zabiegów ochrony roślin, a także podlega weryfikacji podczas kontroli przeprowadzanych przez Państwową Inspekcję Ochrony Roślin i Nasiennictwa (PIORiN) oraz Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR).

Szczegółowe informacje dotyczące terminu i zapisów zostaną podane w najbliższym czasie.

Może Cię zainteresować

Wysokie temperatury – apel o zachowanie ostrożności

Gorący weekend nad Zalewem Patyki

Przypomnienie o obowiązku zgłaszania padłych dzików

Czasowe zamknięcie drogi Bujny Księże – Bujny Szlacheckie

Przejdź do treści