Obchody Narodowego Święta Niepodległości

11 listopada 2024 r. obchodziliśmy 106. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Tegoroczne obchody w naszej gminie rozpoczęły się od złożenia kwiatów pod tablicą upamiętniającą Zygmunta Wysockiego, umieszczoną na ścianie budynku OSP w Zelowie. Następnie poczty sztandarowe, delegacje oraz wszyscy zgromadzeni mieszkańcy udali się do kościoła pw. M.B. Częstochowskiej, gdzie odprawiona została Msza Św. w intencji Ojczyzny. Ostatnia część uroczystości miała miejsce w Parku Miejskim im. Romualda Traugutta, gdzie zapłonęły znicze przy pomniku oraz przy Dębach Pamięci ku czci zelowskich katyńczyków. Na zakończenie, zgodnie z tradycją, złożono kwiaty pod pomnikiem Ofiar Golgoty Wschodu.

Dziękujemy wszystkim za udział w uroczystościach.

Galeria zdjęć <tutaj>

Może Cię zainteresować

Zmiana godzin pracy urzędu

Zelowskie Lato – Na Splocie Kultur 2026. Wracają wakacyjne piątki na Placu Dąbrowskiego

XXIV sesja Rady Miejskiej w Zelowie

Wysokie temperatury – apel o zachowanie ostrożności

Przejdź do treści