Obchody Święta Konstytucji 3 Maja

Tegoroczne obchody 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, ze względu na wciąż trwającą pandemię oraz obostrzenia sanitarne, nie mogły się odbyć w formule, jaka znana była do tej pory mieszkańcom naszej gminy. Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą celebrowaną w Kościele pw. Matki Boskiej Częstochowskiej, po czym delegacje złożyły symboliczne wiązanki kwiatów przy pomniku Tadeusza Kościuszki na Placu Dąbrowskiego. W uroczystościach udział wzięli Burmistrz Zelowa Tomasz Jachymek, Przewodniczący Rady Miejskiej w Zelowie Sylwester Drozdowski, Poseł na Sejm RP Grzegorz Lorek, Dyrektor łódzkiego oddziału IPN Dariusz Rogut, Przewodniczący Rady Powiatu Bełchatowskiego Sławomir Malinowski oraz przedstawiciele placówek samorządowych i organizacji.

Może Cię zainteresować

Zmiana godzin pracy urzędu

Zelowskie Lato – Na Splocie Kultur 2026. Wracają wakacyjne piątki na Placu Dąbrowskiego

XXIV sesja Rady Miejskiej w Zelowie

Wysokie temperatury – apel o zachowanie ostrożności

Przejdź do treści