Porządkujemy cmentarz w Pożdżenicach

Chcąc zadbać o miejsca pamięci znajdujące się na terenie naszej gminy, które wymagają pielęgnacji zapraszamy na wspólne sprzątanie terenu cmentarza znajdującego się w lesie w Pożdżenicach.

Cmentarz w Pożdżenicach położony jest pod lasem na południowy zachód od wsi. Jest to prawdopodobnie nekropolia mieszana: ewangelicko – reformowana i ewangelicko – augsburska. Przetrwało tu kilkadziesiąt nagrobków – najczęściej w złym stanie – z okresu przed- i powojennego, na których odnaleźć można inskrypcje w języku polskim, czeskim i niemieckim.

Sukcesywnie będziemy porządkować pozostałe zapomniane cmentarze, które są częścią bogatej historii gminy Zelów.  

Może Cię zainteresować

Ogłoszenie dotyczące uproszczonej oferty realizacji zadania publicznego pn. „Wyjazd o charakterze informacyjno-edukacyjnym z zakresu profilaktyki uzależnień”

Uczcijmy wspólnie 234. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja

XX Gminny Turniej Wiedzy Ekologicznej

Powiatowe eliminacje XLVI Turnieju BRD

Przejdź do treści