„Moja wymarzona ekopracownia 2015”

Wersja do wydrukuWersja PDF

logo WFOŚIGW w Łodzi

W Szkole Podstawowej w Wygiełzowie powstała nowoczesna ekopracownia współfinansowana ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Dotację na ten cel pozyskano w ramach konkursu z dziedziny Edukacja Ekologiczna pn. „Moja wymarzona ekopracownia 2015”.

Wartość ogólna zadania: 32 096,00

Wysokość dofinansowania w formie dotacji ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi: 29 400,00

Opis zakresu projektu
Ekopracowania jest nowoczesna, funkcjonalna, estetyczna i bezpieczna dla uczniów. Salę wyposażono w nowe meble, stoliki i krzesła uczniowskie, zestawy szafek, komputer i projektor multimedialny. Tablica interaktywna zastąpiła starą tablicę kredową i stała się narzędziem sprawnego procesu lekcyjnego. Uczniowie uzyskali dostęp do nowoczesnych pomocy dydaktycznych, które pomogą im zrozumieć trudniejsze zagadnienia, a nauczycielom ułatwią pracę. Pracownia zyskała miły, sprzyjający nauce wygląd. Ściany pracowni zostały pomalowane na zielono. Kolor zielony dominuje w przyrodzie - to symbol natury, równowagi i zdrowia. Na ścianie umieszczono fototapetę ze zdjęciem lasu, która wprowadza do pomieszczenia szczególny nastrój - uspokaja, budzi miłe skojarzenia i sprawia, że nasi uczniowie dobrze się czują. Na parapetach ustawiono kwiaty w doniczkach z kolorowymi osłonami, które ożywiają wnętrze pracowni i uzupełniają jej wystrój. W pracowni prowadzona będzie w ciągu roku hodowla storczyków i kaktusów. Zakupione parawany korkowe, plansze i tablica informacyjna będą ułatwiać przekaz informacji dla uczniów w prosty, wizualny sposób. Ekopracownia posiada zaplecze wraz z zakupionymi mikroskopami, preparatami, lornetkami, aparatem fotograficznym, zestawami doświadczalnymi, modelami przestrzennymi, stojakami do plansz i map. W roku szkolnym 2015/2016 w oparciu o utworzoną ekopracownię będzie realizowany program ekologiczno-przyrodniczy pod nazwą ,,Odkrywca i przyjaciel przyrody”. 

www.zainwestujwekologie.pl