Zelów będzie miał pełnowymiarową salę gimnastyczną

Wersja do wydrukuWersja PDF

Wielkimi krokami zmierzają ku końcowi prace wykończeniowe związane z budową sali gimnastycznej wraz z zapleczem przy Szkole Podstawowej nr 2 w Zelowie. Na salę najbardziej czekają uczniowie podstawówki, choć obiekt będzie służyć wszystkim mieszkańcom. Łączna powierzchnia użytkowa obiektu wynosi 1 165 m², w tym arena o wymiarach 21x31 m² oraz szatnie, sanitariaty, ciągi komunikacyjne, świetlica z czytelnią, zaplecze magazynowe. Całość nowego obiektu będzie połączona z budynkiem szkoły i dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. 

sala gimnastyczna przy SP nr 2

sala gimnastyczna przy SP nr 2.

sala gimnastyczna przy SP nr 2..

sala gimnastyczna przy SP nr 2[

sala gimnastyczna przy SP nr 2]

sala gimnastyczna przy SP nr 2...

sala gimnastyczna przy SP nr 2,

sala gimnastyczna przy SP nr 2,,

sala gimnastyczna przy SP nr 2/

Aktualnie trwają prace związane z włączeniem układu zasilania CO i przeróbką węzła grzewczego w szkole.

sala gimnastyczna przy SP nr 2'

Pozostał jeszcze montaż wyposażenia ruchomego i nieruchomego, w tym składanych trybun. Wokół całego budynku ułożona jest nawierzchnia z kostki wibroprasowanej. Finalnym etapem będzie formalne zakończenie inwestycji, m. in. dokonanie odbiorów i uzyskanie pozwolenia na użytkowanie z umownym terminem do 10 maja 2018 roku. 

Zadanie o łącznej wartości 3 385 999,97 zł jest realizowane przy wsparciu finansowym z Ministerstwa Sportu i Turystyki – Fundusz Rozwoju Kultury Fizycznej (883 500 zł) i z Regionalnego Centrum Polityki Społecznej w Łodzi – Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych – 331 227,60 zł.