XI Gminny Konkurs Wiedzy dla Przedszkolaków „Bezpieczny Przedszkolak”

Wersja do wydrukuWersja PDF
Bezpieczny Przedszkolak

24 listopada 2017r. w Domu Kultury w Zelowie odbył się XI Gminny Konkurs Wiedzy dla Przedszkolaków pod hasłem „Bezpieczny przedszkolak”. Organizatorem było Przedszkole Samorządowe nr 1 w Zelowie. Tradycyjnie konkurs rozpoczął się wystawieniem scenki pt. „Bądź bezpieczny”. Do rywalizacji przystąpiło 8 drużyn z przedszkoli i szkół podstawowych z Gminy Zelów. Uczestnicy musieli rozwiązać zagadki, zadania w kartach pracy oraz odpowiedzieć na pytania. W konkursie brała też udział widownia. Za prawidłowe odpowiedzi dzieci otrzymywały opaski odblaskowe. Komisja konkursowa oceniając wiedzę dzieci dotyczącą bezpieczeństwa przyznała następujące miejsca:

I miejsca „Wiewiórkom” z Przedszkola Samorządowego nr 1 w Zelowie i „Słoneczkom” ze Szkoły Podstawowej w Wygiełzowie;

II miejsca „Ekoludkom” z Przedszkola Samorządowego nr 4 w Zelowie, Stokrotkom” ze Szkoły Podstawowej w Kociszewie oraz „Biedronkom” ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Zelowie;

III miejsca „Wynalazcom” z Przedszkola Edukacyjnego w Zelowie, „Dwójeczkom” ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Zelowie oraz „Smerfom” ze Szkoły Podstawowej w Bujnach Szlacheckich.

Za udział w konkursie drużyny otrzymały dyplom i książkę, a zawodnicy nagrody ufundowane przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim oraz PZU Bełchatów.

Bezpieczny Przedszkolak

Bezpieczny Przedszkolak

Bezpieczny Przedszkolak

Bezpieczny Przedszkolak