W Zelowie po raz kolejny uczczono pamięć Krzysztofa Surlita

Wersja do wydrukuWersja PDF

1 lipca br. na stadionie ZKS Włókniarz w Zelowie odbył się Memoriał piłki nożnej ku czci Krzysztofa Surlita. Jego organizatorem był RTS Widzew we współpracy z zelowską grupą kibiców, która bardzo aktywnie włączyła się po raz drugi w organizację całego wydarzenia.

Krzysztof Surlit to wychowanek Włókniarza Zelów, który na przełomie lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych był jednym z bohaterów tzw. Wielkiego Widzewa. W jego barwach wystąpił 176 razy i strzelił 34 gole, dwukrotnie zdobył Mistrzostwo Polski (1981 i 1982 r.). Jego gole strzelane w europejskich pucharach m.in. Manchesterowi United i Juventusowi Turyn do dziś wspominane są przez sympatyków futbolu. Krzysztof Surlit zmarł 23 września 2007 r. w Szczecinie, gdzie zasłabł podczas gry w meczu piłkarskim. Przeżył 52 lata. Obecnie spoczywa na cmentarzu na Zarzewiu w Łodzi. Na Jego grobie widnieją słowa, które doskonale Go opisują – Najsłynniejszemu bombardierowi i prawdziwemu Widzewiakowi.

Chcąc uczcić pamięć o legendarnym piłkarzu Widzewa Łódź, a zarazem wychowanku Włókniarza Zelów, po raz kolejny w Zelowie zorganizowany został turniej ku Jego czci. W sobotnim turnieju wzięły udział 22 drużyny kibiców Widzewa (Radomsko, Skarżysko, Zduńska Wola, Brzeziny, Opoczno, Wieluń, Bełchatów, Widawa, Przedbórz, Drezdenko, Konstantynów Łódzki, Łask, Będków, Pabianice, Wolbórz, Koluszki, Warta, Tuszyn, Sieradz/Karsznice, drużyna OSK Tylko Widzew, drużyna Redakcji Widzew.com i drużyna z Zelowa) oraz 5 drużyn Oldboy-ów (Widzew Łódź, Ruch Chorzów, Sportowa Łódź, Ceramika Opoczno i Włókniarz Zelów).

II Memoriał Krzysztofa Surlita

II Memoriał Krzysztofa Surlita1

II Memoriał Krzysztofa Surlita2

II Memoriał Krzysztofa Surlita3

II Memoriał Krzysztofa Surlita4

II Memoriał Krzysztofa Surlita5

Honorowym Patronatem imprezę po raz kolejny objęła Urszula Świerczyńska Burmistrz Zelowa oraz Powiat Bełchatowski. W tym wyjątkowym wydarzeniu sportowym uczestniczyło wielu, znanych z występów w ekstraklasie piłki nożnej, byłych piłkarzy m.in. Wiesław Surlit, Wiesław Wraga, Andrzej Grębosz, Andrzej Kretek, Piotr Szarpak, Andrzej Michalczuk, Sławomir Chałaśkiewicz, Krzysztof Kamiński, Marek Chojnacki.

II Memoriał Krzysztofa Surlita6

II Memoriał Krzysztofa Surlita6

Rozgrywki sportowe poprzedziła część oficjalna i uroczyste składanie kwiatów przez delegacje pod tablicą upamiętniającą Krzysztofa Surlita, znajdującej się na budynku klubowym stadionu Włókniarza.

II Memoriał Krzysztofa Surlita7

II Memoriał Krzysztofa Surlita8

II Memoriał Krzysztofa Surlita9

II Memoriał Krzysztofa Surlita10

Warto odnotować, że rywalizację sportową w kategorii Oldboy wygrała drużyna Ruchu Chorzów, która wyprzedziła drużynę Widzewa Łódź oraz Sportowej Łodzi, IV miejsce zajął Włókniarz Zelów, a V - Ceramika Opoczno. W rywalizacji drużyn złożonych z kibiców Widzewa z różnych miast ostateczna kolejność wyglądała następująco: I miejsce - drużyna z Łasku, II miejsce -  Brzeziny, a III - Warta. Na IV miejscu uplasowała się drużyna gospodarzy – Zelów.

II Memoriał Krzysztofa Surlita11

II Memoriał Krzysztofa Surlita12

II Memoriał Krzysztofa Surlita13

Aby uatrakcyjnić czas najmłodszym, organizatorzy postarali się także o kącik zabaw.

II Memoriał Krzysztofa Surlita14