Szkoła w Bujnach Szlacheckich podsumowała projekt ekologiczny

Wersja do wydrukuWersja PDF

Szkoła Podstawowa w Bujnach Szlacheckich podsumowała realizowany  w okresie od marca do końca października 2012 r. projekt pt. „Przygoda z przyrodą”. Projekt był finansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi oraz Powiat Bełchatowski. Udział w projekcie pozwolił uczniom szkoły zwiedzić wiele ciekawych miejsc m.in. Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie, Kotlinę Kłodzką, Sulejowski Park Krajobrazowy, wioskę indiańską „Tatanka” w Solcy Małej oraz poznać najbliższe okolice na ścieżce dydaktycznej w Leśnictwie Głupice oraz  na ścieżce przyrodniczo-leśnej w Uroczysku Święte Ługi. W ramach programu odbyły się także Obchody Dnia Ziemi, a dla dzieci przedszkoli i szkół powiatu Obchody Międzynarodowego Dnia Ochrony Środowiska. Ponadto, zorganizowano szereg akcji proekologicznych, m.in. Nie wypalaj trawy, przecież nie zabija się skowronków. Zakupione zostały również do szkoły pomoce dydaktyczne.

Nagrody w konkursie multimedialnym pt.  „Piękna nasza Polska cała”, które zostały sfinansowane przez WFOŚiGW w Łodzi, otrzymały: I miejsce Paulina Antoszczak, II miejsce Zuzanna Soboń i Julia Martyniak, III miejsce Natalia Kurczewska i wyróżnienie Weronika Rzeźnicka.

W ramach obchodów Październik miesiącem ochrony przyrody odbył się konkurs Ochrona Przyrody w Polsce. Wzięło w nim udział sześć zespołów dwuosobowych z klas IV-VI. Uczniowie prezentowali swoje wiadomości na temat różnych form ochrony przyrody w Polsce, rozpoznawali chronione gatunki, parki narodowe i krajobrazowe, bawili się w ekologiczne kalambury. Zwyciężyli uczniowie klasy VI: Zuzanna Szewczyk i Piotr Piotrowski. II miejsce uzyskały uczennice klasy V: Aleksandra Rybak i Weronika Papierz, III miejsce uczennice klasy IV: Patrycja Sudak i Paulina Grodzka.

Od początku września uczniowie przygotowywali karmniki dla ptaków na konkurs Zakładamy ptasią stołówkę. Przy ocenie karmników liczyła się pomysłowość i staranność wykonania. W konkursie wzięło udział 21 uczniów. Wyniki kategorii klas I-III: I miejsce Adam Kuban i Szymon Łuczak, II miejsce Iga Biegańska, III miejsce Klaudiusz Siekierski, wyróżnienie Karolina Martyniak.

Wyniki kategorii klas IV-VI: I miejsce Natalia Kurczewska, II miejsce Kacper Pająk i Julia Glapińska, III miejsce Zuzanna Soboń.

Obecnie, Szkoła w Bujnach Szlacheckich realizuje kolejny projekt dofinansowany ze środków zewnętrznych pn. „Moja wymarzona ekopracownia” .