Piknik Rodzinny w Sromutce

Wersja do wydrukuWersja PDF

Atrakcyjne zabawy i konkursy z nagrodami, rywalizacje sportowe, malowanie twarzy, dmuchane zjeżdżalnie, pokaz sprzętu strażackiego i wozu bojowego – to wszystko czekało na najmłodszych uczestników Pikniku Rodzinnego w Sromutce, który odbył się 7 lipca na placu Ochotniczej Straży Pożarnej. Można było także  skosztować grochówki strażackiej, kiełbasek z grilla, swojskiego chleba ze smalcem i ogórkiem kiszonym oraz ciast. W organizację pikniku aktywnie włączyli się strażacy oraz Panie z koła gospodyń wiejskich „Stokrotki”, ponieważ takie wydarzenia na lokalnym gruncie są doskonałą okazją do spotkań, integracji mieszkańców oraz aktywnego spędzania czasu wolnego. 

Piknik Rodzinny w Sromutce

Piknik Rodzinny w Sromutce1

Piknik Rodzinny w Sromutce2

Piknik Rodzinny w Sromutce3

Piknik Rodzinny w Sromutce4

Piknik Rodzinny w Sromutce5

Piknik Rodzinny w Sromutce6

Piknik Rodzinny w Sromutce7

Piknik Rodzinny w Sromutce8

Piknik Rodzinny w Sromutce9

Piknik Rodzinny w Sromutce10

Piknik Rodzinny w Sromutce12

Piknik Rodzinny w Sromutce13

Piknik Rodzinny w Sromutce15

Piknik Rodzinny w Sromutce16

Piknik Rodzinny w Sromutce17

Piknik Rodzinny w Sromutce18

Piknik Rodzinny w Sromutce był oddolną inicjatywą Rady Sołeckiej. Na ten cel udało się pozyskać dofinansowanie zewnętrzne z budżetu Samorządu Województwa Łódzkiego w wysokości 5 000 zł. Gmina Zelów wspierając takie inicjatywy, głównym celem których jest wzmocnienie więzi wśród mieszkańców, przełamywanie barier pomiędzy pokoleniami, zwiększenie integracji społecznej, dołożyła ze środków własnych do realizacji zadania 1 300 zł. Organizacja pikniku jest formą promocji sołectwa oraz stwarza  warunki do rozwoju kulturalnego, do współpracy i integracji lokalnej społeczności, promowania wśród młodych ludzi uczestnictwa w życiu społecznym wsi.

W ramach projektu, doposażono strażnicę OSP w Sromutce w szafę z regałami na zastawę kuchenną, która w sposób znaczący poprawi funkcjonalność zaplecza. Warto nadmienić, że z sali jednostki OSP w Sromutce korzystają mieszkańcy podczas spotkań sołeckich i innych imprez okolicznościowych.

logo łódzkie