Pół wieku razem

Wersja do wydrukuWersja PDF

50. rocznica ślubu to jedno z najbardziej wzruszających wydarzeń w życiu każdego człowieka. Taka rocznica to prawdziwy powód do dumy, ponieważ stworzenie długotrwałego i szczęśliwego związku małżeńskiego wcale nie jest takie łatwe. W Gminie Zelów 13 par małżeńskich w ostatnim czasie obchodziło swoje zloty gody. Z tej wyjątkowej okazji, w Urzędzie Miejskim w Zelowie zorganizowano dla jubilatów uroczystość.

Na pary świętujące w tym roku 50-lecie małżeństwa w Urzędzie Miejskim w Zelowie czekały życzenia, kwiaty, drobne upominki, symboliczna lampka szampana i medale nadane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

złote gody6

Dekoracji medalami dokonała Burmistrz Zelowa Urszula Świerczyńska wraz z Przewodniczącą Rady Miejskiej Agnieszką First. Akt dekoracji poprzedzony został odnowieniem przysięgi małżeńskiej.

złote gody2

złote gody3

złote gody4

złote gody5

złote gody7

złote gody8

złote gody9

złote gody10

złote gody11

złote gody12

złote gody13

złote gody14

złote gody15

złote gody16

złote gody17

złote gody18

złote gody19

złote gody122

złote gody133

Zwracając się do jubilatów, Pani Burmistrz podkreśliła, że wręczone odznaczenia są jedynie symbolem wierności i wytrwałości związków małżeńskich, natomiast 50 lat wspólnego życia to dobry wzór dla wszystkich młodych par, które zakładają rodziny.

Muzycznym akcentem podczas tej podniosłej uroczystości był występ wokalny uczennic ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Zelowie. Uroczystości przyglądali się też przedstawiciele delegacji z partnerskiego miasta Krasyliw na Ukrainie, którzy zawitali do Zelowa w tym czasie w celu wręczenia podziękowania za współpracę Burmistrzowi Zelowa Urszuli Świerczyńskiej.   

złote gody

złote gody1

Drodzy Jubilaci,

Czesława i Lech Stępniowie

Mirosława i Jan Bednarkowie

Anna i Wiesław Walczakowie

Sabina i Czesław Muszkiewiczowie

Wanda i Zdzisław Muszyńscy

Jadwiga i Alojzy Drzewoszowie

Bogumiła i Zbigniew Dubińscy

Zenona i Józef Góralczykowie

Zdzisława i Zygmunt Soleccy

Henryka i Lesław Przybylscy

Halina i Kazimierz Rzeźniccy

Irena i Zdzisław Piotrowscy

Zofia i Czesław Kubikowie

- niech spełnią się Wasze nadzieje i marzenia, jakie wiążecie z dalszym okresem wspólnego życia. Niech Wasze małżeństwa będą szczęśliwe, a wspólna droga będzie jasną, piękną i niech prowadzi do szczytów osiągnięć zarówno w życiu osobistym, jak i rodzinnym. Bądźcie przez długie lata szczęśliwi, zdrowi, zażywajcie nadal radości życia w kręgu swoich najbliższych, ucząc ich jak żyć i pracować, tak jak sami to czyniliście do tej pory.