Nowy wygląd „Ogródka Jordanowskiego”

Wersja do wydrukuWersja PDF
Ogródek Jordanowski

Zakończono kolejne już w tym roku prace na tzw. „Ogródku Jordanowskim” przy ulicy Kościuszki.

Przypomnijmy, że na początku tego roku powstała tam otwarta strefa aktywności dofinansowana z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Strefa oferuje odwiedzającym siłownię plenerową, ze strefą relaksu z ławkami i urządzeniami do gier edukacyjnych oraz plac zabaw. Na placu można korzystać m.in. z orbitreka, wioślarza, biegacza, ścianki wspinaczkowej, czy huśtawki „bocianie gniazdo”. Wykonanie strefy to koszt 124.845 zł.

Kolejne prace, tym razem związane z zapewnieniem bezpieczeństwa na „Jordanku” to zamontowanie monitoringu i oświetlenia, które zakończono w lipcu. Gmina przeznaczyła na ten cel ponad 30 tys. zł.

Natomiast ostatnim zadaniem na tym obszarze było utwardzenie terenu o powierzchni 140 m2, który nie tylko ułatwi przejście, ale również wpłynie na uatrakcyjnienie całości terenu. Wartość tego przedsięwzięcia to ponad 31 tys. zł i pochodzi również z budżetu gminy.  

Strefa ma sprzyjać integracji społecznej poprzez wspólne podejmowanie aktywności fizycznej i skierowana jest do różnych grup wiekowych. Obiekt zlokalizowany jest w bliskim sąsiedztwie osiedlowym i zaprojektowany został z dbałością o integracyjny charakter przestrzeni. Mamy nadzieję że wszystkie prace jakie zostały do tej pory wykonane na „Ogródku Jordanowskim” będą sprzyjać aktywności fizycznej dzieci, rodzin i osób starszych, a obiekt ten stanie się miejscem miłego spędzania czasu, o który wspólnie będziemy dbać.

Ogródek Jordanowski

Ogródek Jordanowski

Ogródek Jordanowski