Nowy samochód dla OSP w Zelowie

Wersja do wydrukuWersja PDF

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Zelowie wzbogaciła się o nowy samochód ratowniczo-gaśniczy marki MAN. Uroczyste przekazanie i poświecenie wozu strażackiego nastąpiło 1 lutego na terenie jednostki w obecności przedstawicieli władz rządowych, samorządowych na szczeblu wojewódzkim, powiatowym i lokalnym oraz Państwowej Straży Pożarnej. Aktu przekazania zarówno pojazdu jak i kluczyków dokonał Burmistrz Zelowa Tomasz Jachymek, a ceremonii uroczystego poświęcenia Proboszcz Parafii M.B. Częstochowskiej Ksiądz Jacek Ambroszczyk.  Nowe auto, któremu nadano imię „JUREK” kosztowało 800 115 zł. Zakup auta był możliwy dzięki uzyskaniu dofinansowania z kilku źródeł: Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi, Komendy Głównej PSP, budżetu Gminy Zelów i jednostki OSP Zelów.

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Zelowie jest jedna z czterech jednostek na terenie Gminy Zelów włączonych do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego i w tym roku obchodzi jubileusz 110-lecia. Powołana została do podejmowania działań o charakterze ratowniczym w sytuacjach zagrożeń życia, zdrowia, mienia lub środowiska. Z pewnością  zakupiony samochód pozwoli na szybsze i skuteczniejsze realizowanie działań ratowniczych.

Korzystając z okazji, w imieniu władz samorządowych i mieszkańców Gminy Zelów dziękujemy Wam, Druhny i Druhowie, za Waszą ofiarną służbę, poświęcenie i nieustanną gotowość w celu ratowania życia i zdrowia ludzkiego. Życzymy Wam wszelkiej pomyślności i satysfakcji z wykonywanej misji. Niech ten nowy samochód  będzie wsparciem dla podejmowanych działań.

Poniżej zamieszczamy treść listu gratulacyjnego wraz z życzeniami od Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachima Brudzińskiego.

pismo od ministra