Jubileusz 55 – lecia Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Wygiełzowie

Wersja do wydrukuWersja PDF

17 marca 2017 roku o godz. 11.00 w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Wygiełzowie rozpoczęły się obchody jubileuszu 55 – lecia istnienia. Historia edukacji w tej miejscowości sięga XIX wieku, jednak budynki poprzednich szkół już dawno nie istnieją.

Jubileusz szkoły w Wygiełzowie

Jubileusz szkoły w Wygiełzowie
Wśród przybyłych na święto szkoły znamienitych gości byli: Burmistrz Zelowa – pani Urszula Świerczyńska, Przewodnicząca Rady Miejskiej – pani Agnieszka First, Zastępca Burmistrza – pani Agnieszka Mysłowska, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej – pan Jan Stempiń, Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Bezpieczeństwa – pan Michał Stańka, Radny Rady Miejskiej i Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych w Zelowie – pan Dariusz Kaczmarek oraz Dyrektorzy, przedstawiciele szkół i przedszkoli z terenu naszej gminy, Domu Kultury, Biblioteki Publicznej, Lokalnej Grupy Działania „Dolina Rzeki Grabi”, Policji, Parafii w Wygiełzowie, Leśnictwa Podlesie, Rady Rodziców oraz emerytowani nauczyciele, pracownicy szkoły i absolwenci. Impreza odbywała się pod patronatem Starostwa Powiatowego w Bełchatowie, które reprezentował Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg – pan Tomasz Jachymek.

Występ dzieci z okazji Jubileuszu szkoły w WygiełzowieWystęp dzieci z okazji Jubileuszu szkoły w Wygiełzowie
Wszystkich zebranych powitała pani Dyrektor – Mariola Głowacka. Następnie uczniowie zaprezentowali przygotowany program artystyczny, w którym prócz wspaniałej recytacji, pięknie śpiewanych piosenek był także wyjątkowy pokaz umiejętności gimnastyki artystycznej uczennic z kl. V i VI. Po akademii głos zabrali znamienici goście, gratulując dotychczasowych osiągnięć i życząc społeczności naszej szkoły dalszych sukcesów i rozwoju. Uwieńczeniem oficjalnych uroczystości było wręczenie nagród w VI Gminnym Konkursie Literackim pt. „Ludzie to anioły z jednym skrzydłem, dlatego, aby się wznieść, musimy trzymać się razem”. Dużym zainteresowaniem cieszyła się wystawa starych zdjęć
pt. „Wspomnień czar”, które udostępnili szkole absolwenci, kronik szkoły oraz tablic pamiątkowych z wizerunkami byłych uczniów i nauczycieli.

Występ dzieci z okazji Jubileuszu szkoły w Wygiełzowie