Gmina Zelów na Dożynkach Powiatowych w Woli Wiązowej

Wersja do wydrukuWersja PDF

Delegacja Gminy Zelów na czele z Przewodniczącą Rady Miejskiej Agnieszką First i sekretarzem miasta Agnieszką Mysłowską wzięła udział w Dożynkach Powiatowych w Woli Wiązowej. Wieniec dożynkowy wykonany przez pracowników Środowiskowego Domu Samopomocy w Walewicach wyróżniał się w korowodzie dożynkowym, a prezentowany był przez Panie ze Stowarzyszenia Kobiet Wiejskich Kurówek-Kurów.

dozynki powiatowe

dozynki powiatowe1

dozynki powiatowe2

dozynki powiatowe5

dozynki powiatowe3

dozynki powiatowe4

dozynki powiatowe6

Z kolei, stoisko promocyjne Gminy Zelów z potrawami lokalnymi, które cieszyło się ogromnym zainteresowaniem osób odwiedzających, było przygotowane przez Stowarzyszenie ŁOBUDZICZANKI.

dozynki powiatowe7

Wśród wyróżnionych rolników Powiatu Bełchatowskiego był też rolnik Gminy Zelów - Mariusz Grzegorek z Podlesia. Razem z żoną Barbarą prowadzi gospodarstwo ogrodnicze o pow. około 30 hektarów, a głównym profilem działalności ogrodniczej jest uprawa owoców miękkich tj. truskawka, malina, borówka amerykańska.

dozynki powiatowe8

Podczas oficjalnej części uroczystości dożynkowych na ręce Przewodniczącej Rady Miejskiej w Zelowie Agnieszki First przekazany został sierp dożynkowy, który symbolizuje organizację przyszłorocznych Dożynek Powiatowych w Gminie Zelów.  

dozynki powiatowe9

dozynki powiatowe10

dozynki powiatowe11