Gazyfikacja Zelowa jako kluczowy element rozwoju

Wersja do wydrukuWersja PDF

Gaz ziemny u bram Zelowa – teraz to jest oczywisty fakt, ale do niedawna mogliśmy jedynie o tym pomarzyć. Wieloletnie starania władz samorządowych Gminy Zelów o gazyfikację Zelowa przyniosły oczekiwane rezultaty. Pytanie: co dalej? Którymi ulicami Zelowa popłynie gaz w pierwszej kolejności, a które ewentualnie będą brane pod uwagę przy dalszej rozbudowie oraz jakie będą koszty takich przyłączeń? Na te i inne pytania odpowiadali przedstawiciele Polskiej Spółki Gazownictwa podczas spotkania, które zostało zorganizowane 26 października w auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Zelowie.

Na zaproszenie Burmistrza Zelowa Urszuli Świerczyńskiej do Zelowa przyjechali reprezentanci Polskiej Spółki Gazownictwa - Pan Piotr Szczepaniak Młodszy Specjalista ds. Komunikacji i Pan Piotr Morawski kierownik Sekcji Rozwoju, który w prezentacji multimedialnej przedstawił  możliwości zasilenia gazem ziemnym Zelowa oraz orientacyjne koszty z tym związane.

spotkanie z PSG1

spotkanie z PSG

Planowany zakres rozbudowy w ciągu najbliższych 28 miesięcy obejmuje ok. 5 km dróg na terenie Zelowa (I etap). Polska Spółka Gazownictwa jest otwarta na propozycje dalszej rozbudowy (II etap), ale uzależnia to od zainteresowania mieszkańców.

spotkanie z PSG2

spotkanie z PSG3

W tym celu zaproponowano ankietyzację, a uzyskane informacje pozwolą określić zainteresowanie mieszkańców Zelowa korzystaniem z gazu ziemnego jako nośnika energii. Im większe będzie zainteresowanie mieszkańców, tym bardziej realne będą szanse dalszej rozbudowy sieci gazowniczej w Zelowie w najbliższych latach. Zatem zachęcamy do wypełniania i składania ankiet przygotowanych przez PSG.

spotkanie z PSG4

spotkanie z PSG5

Termin umowny na przeprowadzenie ankietyzacji uzgodniony z Polską Spółką Gazownictwa to 31 stycznia 2018 r. Ankiety można pobrać w punkcie informacyjnym Urzędu Miejskiego w Zelowie oraz na stronie internetowej. Wypełnione i podpisane ankiety należy przekazać do najbliższej Gazowni lub wysłać na adres korespondencyjny z dopiskiem „Ankieta Zelów”, lub przesłać mailem na adresy: piotr.morawski@psgaz.pl oraz katarzyna.witkowska-smola@psgaz.pl