Festyn w Wypychowie

Wersja do wydrukuWersja PDF
ziemniak

W sobotę 5 października br. w ramach realizacji przyznanego przez Samorząd Województwa Łódzkiego grantu sołeckiego odbył się „Festyn Pieczonego Ziemniaka w sołectwie Wypychów w gminie Zelów”. Wydarzenie spotkało się z dużym zainteresowaniem mieszkańców, na których czekało wiele atrakcji m.in. konkursy. Festyn pokazał również możliwości kulinarne mieszkańców sołectwa, którzy wykazali się kreatywnością przy przygotowaniu potraw z ziemniaków. Na uwagę zasługiwała również dekoracja przygotowana przez mieszkańców, oczywiście z ziemniakiem w roli głównej. Podczas części artystycznej wystąpił lokalny zespół folklorystyczny Za miedzą.

Pomysłu na festyn i zdobycia funduszy zewnętrznych na jego organizację, a także samego przygotowania imprezy gratulowali mieszkańcom Burmistrz Zelowa Tomasz Jachymek, Poseł na Sejm RP Grzegorz Lorek oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Zelowie Sylwester Drozdowski.

W ramach projektu doposażono pomieszczenia OSP w nowe krzesła, co ułatwi organizację podobnych imprez w przyszłości.

Na realizację projektu udało się pozyskać dofinansowanie zewnętrzne z budżetu Samorządu Województwa Łódzkiego w wysokości 5 000 zł, zaś Gmina Zelów dołożyła ze środków własnych 1 300 zł.

ziemniak

ziemniak

ziemniak

ziemniak

ziemniak

ziemniak

ziemniak

ziemniak

ziemniak

ziemniak

logo