Ferie Młodego Ekologa

Wersja do wydrukuWersja PDF

W Przedszkolu Samorządowym nr 4 w Zelowie w dniach 18 – 22 lutego  odbyły się Ferie Młodego Ekologa pod hasłem „W każdej kropli wody jest dar życia dla przyrody”. W zajęciach uczestniczyły 3 grupy wiekowe: dzieci 3 – 6 letnie pod wspólnym tematem kompleksowym „Wędrówka kropli wody”. Odbyło się pięć zajęć, w których dzieci poznały obieg wody w przyrodzie, jak oszczędzać wodę, eksperymenty z wodą oraz wykonały prace plastyczne. Dzieci wzięły również udział w grupowym konkursie plastyczno – technicznym pt. „W morskiej głębinie”, za który każda grupa otrzymała nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Bełchatowie. Prace zostały wystawione w holu przedszkola i są jego ozdobą.

Przebieg cyklu zajęć w trakcie Ferii Młodego Ekologa:

  1. „Woda – dar niezbędny do życia” – zapoznanie dzieci z cyklem krążenia wody w przyrodzie na podstawie baśni D. Bryl „Źródło w zaczarowanej dolinie”.
  2. „Obieg wody w przyrodzie – zabawa badawcza. Rozwijanie myślenia przyczynowo – skutkowego. Poznanie trzech stanów skupienia wody (lód, ciecz, para wodna).
  3. „W morskiej głębinie” – grupowy konkurs plastyczno – techniczny (praca przestrzenna) Kształcenie umiejętności malowania różnymi technikami.  Wykorzystanie różnych materiałów.
  4. „Szanujemy wodę – budujemy filtr do oczyszczania wody” – rozumienie znaczenia wody dla wszystkich organizmów żywych. Próba odpowiedzi na pytanie „Co by było, gdyby na świecie zabrakło wody”.
  5. „Mali badacze – doświadczenia i eksperymenty z wodą” – eksperymenty jakie przedmioty pływają po wodzie, a jakie toną.
eee
uu
ee
ddd
fff
ppp
oo
uu
hh
b