Dni Zelowa 2017 już za nami…

Wersja do wydrukuWersja PDF

Ostatni weekend sierpnia, jak w poprzednich latach, był świętem naszego miasta. Na mieszkańców Gminy Zelów czekało wiele atrakcji podczas dwudniowych obchodów Dni Zelowa. Sobotnią część rozpoczął koncert powitalny w wykonaniu zelowskich wokalistów i formacji tanecznych z Domu Kultury. Publiczność miała również okazję w ten dzień wysłuchać coverów Lady Pank w wykonaniu zespołu TACY SAMI, a następnie PÜDELSÓW i gwiazdy wieczoru – zespołu FEEL. Impreza obfitowała w atrakcje dla najmłodszych: turniej gier europejskich w wersji XXL, podwórkowe zabawy ze wszystkich kontynentów, kącik gier logicznych, kolorowe bańki mydlane i balony, tęczowe makijaże, fryzury, brokatowe tatuaże, barwny mural czy przejażdżki „Bizonem”.

Drugi dzień rozpoczął się obchodami Dożynek Gminnych. Po dziękczynnej Mszy Świętej w Kościele M. B. Częstochowskiej barwny korowód dożynkowy w asyście pocztów sztandarowych, orkiestry dętej OSP Zelów oraz zaproszonych gości przemaszerował na stadion ZKS Włókniarz, gdzie odbyła się część oficjalna.

Starostami tegorocznego święta plonów byli: Sylwia Łabędzka prowadząca z mężem Lawendową Barć Pod Lasem w Chajczynach oraz Piotr Młynarczyk, rolnik z Pawłowej. Wraz z gospodarzami dożynek – Burmistrzem Zelowa Urszulą Świerczyńską i Przewodniczącą Rady Miejskiej Agnieszką First symbolicznie dzielili się chlebem z mieszkańcami naszej gminy. Gminny wieniec dożynkowy w kształcie młyna prezentowali druhowie OSP i Stowarzyszenie Kobiet Wiejskich Kurówek – Kurów. Jego autorami byli pracownicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Walewicach. Dożynkowe uroczystości stały się także okazją do wyróżnienia przez Burmistrza Zelowa najlepszych rolników Gminy Zelów w 2017 r.  Pamiątkowe statuetki i kwiaty otrzymali: Aneta Rogaczewska z Zagłówek, Ireneusz Majchrzak ze Sromutki, Lucjan Malinowski z Jamborka, Radosław Kimmer z Pożdżenic oraz Mirosław Turek z Bujen Księżych. Część oficjalną zakończyło wykonanie przez orkiestrę dętą OSP w Zelowie Roty oraz występ ludowego zespołu wokalnego ZA MIEDZĄ. Poczęstunek na stoisko promocyjne Gminy Zelów powstał dzięki zaangażowaniu Kół Gospodyń Wiejskich z Wygiełzowa i Zalesia. Goście zelowskich dożynek mogli spróbować chleba ze smalcem i ogórkiem czy przepysznych ciast. Można było także skosztować przysmaków niemieckiej kuchni, ponieważ na stoisku gminnym gościliśmy przedstawicieli partnerskiego Związku Gmin Neuenhaus w Niemczech w osobach Jana Alberta Schippersa - Prezesa Towarzystwa Niemiecko-Polskiego w Neuenhaus, Honorowego Obywatela Gminy Zelów i Wolfganga Ledebur - Przewodniczącego Komitetu ds. partnerstwa pomiędzy naszymi gminami. Niedzielny wieczór należał do gwiazd disco polo. Koncerty CZADOMANA, zespołów FANATIC czy TOP ONE zgromadziły tłumy fanów. Swoimi atrakcjami podczas Dni Zelowa kusiło również wesołe miasteczko, ścianka wspinaczkowa, a także stoiska promocyjne, handlowe i gastronomiczne.

Po raz kolejny mieszkańcy Gminy Zelów pokazali, jak wspaniale potrafią się wspólnie bawić.