50 lat istnienia „Czwórki"

Wersja do wydrukuWersja PDF
50 lat istnienia „Czwórki"

Najmłodsza Szkoła Podstawowa nr 4 w Zelowie ma już 50 lat. Złoty Jubileusz stał się wyjątkową okazją do spotkania po latach, do odbycia  sentymentalnej podróży w przeszłość. Wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły przygotowywali się do głównych obchodów od kilku miesięcy. Działań, jakie podejmowano, było wiele, zgodnie z założeniem „50 działań na 50-lecie szkoły”. Wśród nich pojawiły się liczne konkursy i wystawy związane zarówno z życiem szkoły, jak i zelowskimi twórcami, imprezy sportowe i projekty. W szkole odbyły się spotkania z pisarzami, absolwentami i ciekawymi ludźmi związanymi z „Czwórką”. Dla upamiętnienia 50-lecia posadzono też las i wykonano rabatę kwiatową.

17 listopada 2017 r. odbyły się główne obchody Jubileuszu. Świętowanie rozpoczęło się Mszą Świętą o godz. 10.00 w kościele pw. Matki Boskiej Częstochowskiej. W obecności gości, uczniów, rodziców, absolwentów i nauczycieli ks. kanonik Mariusz Jersak modlił się w intencji wszystkich, którzy mieli jakikolwiek związek ze szkołą. Niezwykle wzruszające  było kazanie wygłoszone przez absolwenta SP nr 4, zawierające jego wspomnienia z „podstawówki” i przemyślenia związane z nauką, przemijaniem. Po Mszy Świętej  nastąpił wspólny przemarsz ulicami miasta do budynku szkoły, gdzie nastąpiło odsłonięcie tablicy upamiętniającej 50-tkę najmłodszej w gminie placówki, którą poświęcili ks. kanonik Mariusz Jersak i ks. prałat Jacek Ambroszczyk.

Kolejna część uroczystości odbyła się już wewnątrz szkoły. W uroczystościach uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych, delegatury Kuratorium Oświaty, księża, byli dyrektorzy, a także dyrektorzy szkół, przedszkoli i jednostek organizacyjnych Gminy Zelów, nauczyciele emeryci związani z SP nr 4 w Zelowie, sponsorzy, absolwenci, rodzice uczniów. Część oficjalną rozpoczęło  przemówienie dyrektora szkoły Jana Karola Kozłowskiego. Następnie głos zabrali także zaproszeni goście.

       Następnie wszyscy uczestnicy uroczystości mieli przyjemność obejrzeć program artystyczny przygotowany przez uczniów i nauczycieli. Była to lista przebojów towarzyszących historii szkoły, ukazanej w prezentacji multimedialnej wykonanej specjalnie na tę okazję. To wspomnienie 50 lat istnienia „Czwórki” przedstawione na starych i trochę młodszych fotografiach… Zakończeniem części artystycznej był niezwykły spektakl, w którym występowali zarówno nauczyciele i pracownicy szkoły, jak i rodzice uczniów, absolwenci oraz uczniowie. Zaprezentowali oni fragment „Krzyżaków” H. Sienkiewicza – „Pawie czuby” w reżyserii p. Krystyny Mikołajczak. Było i wzruszająco, i zabawnie oraz na wskroś profesjonalnie.

       Kolejnym punktem spotkania była wspólna, pamiątkowa fotografia oraz zwiedzanie szkoły i oglądanie przygotowanych wystaw: zdjęć archiwalnych i kronik szkolnych. Przybyli na uroczystość goście otrzymali przygotowane specjalnie na Złoty Jubileusz wydanie folderu i pamiątkowe gadżety.

50 lat istnienia „Czwórki"

50 lat istnienia „Czwórki"

50 lat istnienia „Czwórki"

50 lat istnienia „Czwórki"

50 lat istnienia „Czwórki"

50 lat istnienia „Czwórki"