Szczepienia przeciw COVID-19

W związku z rozpoczęciem realizacji Narodowego Programu Szczepień Ochronnych przeciw COVID-19, w gminie Zelów został uruchomiony telefon kontaktowy, pod którym mieszkańcy mogą zgłosić potrzebę transportu do punktów szczepień.

Oferta jest skierowana w szczególności do seniorów oraz osób niepełnosprawnych, jednak z możliwości transportu mogą skorzystać wszyscy mieszkańcy gminy mający trudności z dostępem do punktu szczepień (np. w przypadku znacznego oddalenia punktu od miejsca zamieszkania).

Zapotrzebowanie na transport, po wcześniejszym uzgodnieniu terminu szczepienia, można zgłaszać pod numerem telefonu:

(44) 634-12-57

w godzinach 8:00-15:00

Już jutro (15 stycznia) ruszy rejestracja na szczepienia dla seniorów, którzy skończyli 80 lat, od 22 stycznia będą mogły rejestrować się osoby, które skończyły 70 lat.

Istnieją 3 możliwości zapisu na szczepienie, rejestracja odbywa się poprzez:

  • darmową, całodobową infolinię – 989 do zapisu wystarczy numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego. Na podany numer przyjdzie SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie,
  • kontakt z wybranym punktem szczepień na swoim terenie,
  • rejestrację online na pacjent.gov.pl (do e-Rejestracji na stronie www.pacjent.gov.pl konieczne jest posiadanie Profilu Zaufanego). Zaraz po dokonaniu rezerwacji, przyjdzie powiadomienie SMS, kolejne przypomnienie o szczepieniu przyjdzie dzień przed planowanym terminem.

https://www.gov.pl/web/szczepimysie/rejestracja

Szczepienia powinny rozpocząć się 25 stycznia, jednak uzależnione jest to od terminów dostawy szczepionek do zgłoszonych na terenie gminy punktów. Stopniowo szczepionka przeciw COVID-19 będzie udostępniana kolejnym grupom wiekowym i zawodowym. Informacje o tym pojawiać będą się sukcesywnie na rządowej stronie internetowej. Od 15 stycznia można również zgłosić chęć zaszczepienia się przeciw COVID-19 przez formularz online. W momencie, kiedy szczepienia będą dostępne dla danej grupy system wyśle maila.

https://www.gov.pl/web/szczepimysie/zgloszenia
Print Friendly, PDF & Email

Może Cię zainteresować

Przypominamy o odśnieżaniu dachów oraz chodników

Program Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny

Gminny żłobek już otwarty

Modernizacja linii 220kV Rogowiec – Pabianice