I Powiatowy Konkurs Plastyczno-Fotograficzny „Jestem obrazem”

Pięcioro uczniów Szkoły Podstawowej w Wygiełzowie wzięło udział w ciekawym konkursie plastyczno-fotograficznym pt. „Jestem obrazem”. Miał on zasięg powiatowy, a zorganizowany został przez Zespół Szkolno-Przedszkolny i Szkołę Podstawową im. A. Brandta w Kurnosie Drugim. Honorowym patronatem konkurs objął Starosta Bełchatowski – Dorota Pędziwiatr.

Aby wziąć udział w konkursie należało wyszukać w Internecie, bibliotece, podręcznikach lub innych źródłach ciekawy obraz. Później przygotować strój, rekwizyty, tło, a następnie wykonać zdjęcie, które jak najbardziej przypominało wybrany obraz.

Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 4 – 6 i klasy 7 – 8. Jak podaje organizator, w sumie wpłynęło 145 prac. Mimo tak dużej konkurencji, praca Michała Janowskiego z klasy IV została uznana za najlepszą i zwyciężyła w swojej kategorii. Poza Michałem konkursowe wyzwanie podjęli: Maja Krawczyk z klasy IV, Michał Bzikowski z klasy V, Zofia Majchrzak z klasy VI i Zofia Tarka z klasy VII.

Składamy gratulacje wszystkim, którzy uczestnicząc w konkursie wykazali się  twórczą wyobraźnią i kreatywnością w poszukiwaniu własnej interpretacji wybranego dzieła sztuki.

Print Friendly, PDF & Email

Może Cię zainteresować

Gminny żłobek już otwarty

Modernizacja linii 220kV Rogowiec – Pabianice

Nieczynny GPSZOK

Szczepienia przeciw COVID-19