Gmina Zelów w żółtej strefie

Od soboty, 3 października powiat bełchatowski, a tym samym gmina Zelów znajdzie się w strefie żółtej. Oznacza to m.in. obowiązek zasłaniania ust i nosa w obiektach handlowych lub usługowych, kościołach oraz miejscach ogólnie dostępnych, o ile niemożliwe jest tam zachowanie odstępu 1,5 m.


Ministerstwo Zdrowia co tydzień uaktualnia listę żółtych i czerwonych stref w związku z epidemią koronawirusa. Jak podał resort, od najbliższej soboty, 3 października na liście czerwonej znajdzie się 17 powiatów, a na żółtej – 34, w tym bełchatowski. Dokładne informacje dotyczące obostrzeń obowiązujących w strefie żółtej znaleźć można na oficjalnej stronie rządowej gov.pl


O tym, do jakiej strefy zostanie zaliczony konkretny powiat, decyduje liczba zakażeń na 10 tys. mieszkańców. Lista powstaje na podstawie analiz dynamiki wzrostów zakażeń w ostatnich 14 dniach. Jeśli nowych zachorowań było w tym okresie powyżej 12 na 10 tys. mieszkańców, wtedy powiat trafia do czerwonej strefy, a jeśli między 6 a 12 na 10 tys., to do żółtej.

Print Friendly, PDF & Email

Może Cię zainteresować

Pamiętamy

Apel

Ozonatory dla przedszkoli

Sukcesy w warcabach