Akcja społeczna “Ocieplam dom i walczę ze smogiem”

Głównym emitentem trujących pyłów czyli smogu jest budownictwo jednorodzinne. W Polsce jest około 6 mln budynków. Blisko 80% to budynki jednorodzinne. Spośród nich ponad 70% jest ocieplona słabo lub wcale. I to właśnie te budynki w dużej mierze są odpowiedzialne za zanieczyszczone powietrze w naszym kraju.

Akcja społeczna “Ocieplam dom i walczę ze smogiem” ma na celu uświadamianie mieszkańców najbardziej zanieczyszczonych gmin w Polsce, w jaki sposób mogą walczyć z tym problemem.

Zdecydowana większość Polaków zdaje sobie sprawę ze szkodliwości wdychania zanieczyszczonego powietrza, jednak niewiele osób wie, że to nie przemysł i transport są głównymi przyczynami powstawania smogu, tylko źle ocieplone budynki jednorodzinne, w których do ogrzewania wykorzystuje się stare i nieefektywne piece, to właśnie one są odpowiedzialne za zanieczyszczone powietrze w naszym kraju.

Akcja społeczna “Ocieplam dom i walczę ze smogiem” jest skierowana przede wszystkim do osób mieszkających w najbardziej zanieczyszczonych regionach Polski. Organizatorzy akcji chcą uświadamiać Polaków o korzyściach płynących z dobrze przeprowadzonego ocieplania domów jednorodzinnych – nie tylko tych dla ogółu mieszkańców, jak poprawa jakości powietrza, ale i indywidualnych, takich jak zmniejszenie rachunków za ogrzewanie i poprawa komfortu życia. Głównym celem akcji jest zwrócenie uwagi na bezpośredni wpływ ocieplania budynków jednorodzinnych na ograniczenie powstawania smogu. 

W ramach akcji “Ocieplam dom i walczę ze smogiem” została stworzona strona www.termomodernizacja.org, na której publikowane są artykuły i filmy bezpośrednio związane z ocieplaniem domów jednorodzinnych, finansowaniem prac termomodernizacyjnych, a także z przysługującymi z tego tytułu ulgami podatkowymi.

Problem smogu dotyczy nas wszystkich. Tylko współpraca może przynieść tak pożądany efekt, jakim jest podniesienie świadomości i wiedzy mieszkańców na temat potrzeby termomodernizacji budynków, dbania o czyste powietrze, czego efektem może być zmniejszenie smogu, który zatruwa życie Polaków.

ulotka

plakat

Print Friendly, PDF & Email

Może Cię zainteresować

Program współpracy na rok 2022

Warsztaty świąteczne

Gala Hodowców Gołębi Pocztowych

Karat czeka na nowy dom

Skip to content