Posłuchaj o historii Zelowa

„Uciekaj, uciekaj! Berger znowu strzela…” tak zaczyna się jedno z sześciu minisłuchowisk, które zabiorą Was w niezwykłą podróż po wyjątkowej historii naszej gminy, gdzie pamięć o postaciach minionych lat, przeplata się z wielowyznaniowością i wielokulturowością, niczym tkacka nić.

Zapraszam do odwiedzenia naszego szlaku historyczno-turystycznego, który w atrakcyjny sposób opowiada niezwykle ciekawą historię gminy Zelów – zachęca Burmistrz Zelowa Tomasz Jachymek – minisłuchowiska to świetny sposób na spacer z historią w tle, doskonała propozycja na spędzenie wolnego czasu dla mieszkańców i turystów. Szlak to nie tylko promocja turystyczna naszej miejscowości, to także przyjemna forma edukacji, która mam nadzieję, choć trochę przyczyni się do uchronienia cennych dziejów gminy Zelów przed zapomnieniem.

Tabliczki z QR kodem, który wystarczy zeskanować smartfonem, aby odsłuchać pełną historycznych ciekawostek opowieść znajdują się przy cmentarzu ewangelicko-reformowanym, kamieniu na ul. Żeromskiego, kościele pw. Matki Boskiej Częstochowskiej, kościele ewangelicko-reformowany, na Placu Dąbrowskiego oraz na budynku Domu Kultury. Miejsc nie trzeba zwiedzać w kolejności.

Odwiedzajcie szlak, wysłuchajcie minisłuchowisk, zróbcie zdjęcia obiektu, którego opowieść najbardziej Wam się podoba i śledźcie nasz profil. Już niebawem będziecie mogli wziąć udział w akcji promującej słuchowiska o historii gminy Zelów.

Print Friendly, PDF & Email

Może Cię zainteresować

Sprzedaż samochodu strażackiego

Spektakle profilaktyczne

Komunikat Powiatowego Lekarza Weterynarii w Bełchatowie

Zapraszamy na przedostatnie już szkolenie