Wyjątkowa publikacja promująca gminę Zelów

Wyjątkowe i zaskakujące – takie będzie wydawnictwo, które powstaje, by uchwycić i zaprezentować wielokulturowe bogactwo gminy Zelów.

Publikacja zawierać będzie to, co jest naszą tożsamością i codziennością, co nas wyróżnia spośród innych miejscowości i wynika z naszej historii, tradycji, obyczajów, stylów życia. Książka pełna smaków zelowskiej kuchni, w której  zarówno dziś, jak i w przeszłości swoje specjalne miejsce mają i miały polskie, czeskie, niemieckie i żydowskie potrawy.

Zelowskie przepisy kulinarne w towarzystwie wyjątkowej historii gminy oraz cennych wspomnień mieszkańców stanowić będą nieocenioną wartość tej publikacji. Dla wielu z nas będzie ona nie tylko praktycznym przewodnikiem, ale również sentymentalną podróżą w przeszłość, a przede wszystkim zelowską pamiątką.

Każdy dom, każda rodzina ma swoją wyjątkową historię. Wszystkich, którzy chcieliby podzielić się swoimi przepisami na potrawy wpisujące się w konwencję tego wydawnictwa, a także związanymi z nimi historiami, czy anegdotami zapraszamy do kontaktu z Referatem Promocji, Informacji i Strategii (pok. 122 -123, tel. 44 634 10 00).

Print Friendly, PDF & Email

Może Cię zainteresować

Absolutorium dla Burmistrza Zelowa

Oferta wakacyjna 2022

Wykaz nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży

Informacja dla mieszkańców

Skip to content